کاربر مهمان ، ورود اعضا ، ثبت نام
09151401409
راهنمای خرید در چابهار
  1396/08/18 
بازار های چابهار به دو دسته بازار سنتی و مجتمع های تجاری منطقه آزاد تقسیم می شوند که در هرکدام از این بازار ها میتوان اجناس مختلفی را برای خرید به صرفه انتخاب کرد که ما در این مقاله شما را راهنمایی مینماییم.

راهنمای خرید در چابهار

بازار های چابهار به دو دسته بازار سنتی و مجتمع های تجاری منطقه آزاد تقسیم می شوند که در هرکدام از این بازار ها میتوان اجناس مختلفی را برای خرید به صرفه انتخاب کرد که ما در این مقاله شما را راهنمایی مینماییم.

بازار سنتی

مواد غذایی

ماهی و میگو : یکی از سواغاتهای چابهار که از نظر خرید و قیمت به صرفه است ماهی آب ازاد چابهار است،از جمله ماهی سرخو ،شیر،حلوا ،کد و انواع ماهی های مختلف .

بازار های ماهی در چابهار به آدرس:

بازار اصلی : ساحل دریا کوچک ، بازار قدیم سوله بزرگ ماهی

بازار شماره 2 : ساحل دریا کوچک ،بازار قدیم سوله کوچک

در این دو بازار عملیات پاک سازی و بسته بندی برای سفرهای هوایی انجام میگردد

بازار های دیگری هم در اسکه های چابهار و بازار سنتی موجود می باشد اما از نظر قیمت دو بازاری که معرفی گردید به صرفه تر می باشند.

و اما میگو که فقط در این دو سوله یافت می شود دو نوع طبیعی و پرورشی می باشد که سایز بندی دارند و عمدتا طبیعی هرکیلو ما بین 35 تا 50 هزار تومان و پرورشی ما بین 20 الی 30 هزار تومان بسنگی به نوع و سایز میگو یافت می شود.

 

ادویه جات

در بازار سنتی چابهار انواع ادویه جات هندی و پاکستانی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای پخت غذای لذیذ را میتوانید تهیه کنید .

 

برنج برند های هندی و پاکستانی یکی دیگر از مواد غذایی ارزان قیمت در چابهار می باشد در صورتی که حجم خرید بیش از حد مجاز نباشد.

ترشی های بسته بندی و فله از جمله ترشی انبه و لیمو را با قیمت مناسب در بازار سنتی چابهار می توانید تهیه بفرمایید.

 

پوشاک

میتوانید انواع پارچه هایی با کیفیت را در چابهار با قیمت مناسب تهیه بفرمایید و همچنین در بازار سنتی کنارک پوشاک استوک با برندهای مختلف و برتر و قیمت بسیار مناسب یافت می شود.

 

 

 

در دکه بازار چابهار میتوانید انواع مختلفی از صندل های زنانه و مردانه را با قیمت زیر 50،000 تومان خریداری نمایید.

 

بدلیجات

یکی دیگر از اجناس و سوغاتی هست که در چابهار به وفور یافت می شود و در بازار سنتی با قیمت های مناسب میتوانید سوغاتی زیبا برای بانوان تهیه بفرمایید.

 

 

مجتمع های تجاری منطقه آزاد

شامل 6 مجتمع اصلی می باشد که یک به یک برای شما معرفی خواهند شد.

صالحیار

این پاساژ شامل دو طبقه می باشد که طبقه همکف آن بیشتر لوازم برقی و ظروف آشپزخانه مارک دار یافت می شود ، در کنار این فروشگاه ها هم مغازه هایی از قبیل لوازم آرایشی بهداشتی،فروشگاه های مواد غذایی . پتو و چای فروشی فعالیت دارند.

اجناس به صرفه از نظر قیمتی در این بازار پتو،چای، ظروف آشپزخانه و لوازم آرایشی بهداشتی می باشند.

فردوس

منبع مواد غذایی، در این بازار شما فروشگاه های مواد غذایی فراوانی را مشاهده خواهید کرد که با قیمت های مناسبی میتوانید انواع ترشی جات،چای،شربت ،انواع قهوه و نسکافه،شکلات ها و دیگر مواد غذایی خارجی را خریداری نمایید.

تیس

بزرگترین بازارچه چینی ها در طبقه بالای این متجع فعالیت میکند که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در این بازارچه یافت می شود!

طبقه همکف هم شامل فروشگاه های مواد غذایی و پوشاک می باشد ،البته در همه پاساژ ها فروشگاه های مختلفی یافت می شود ما بصورت کلی به این امر پرداخته ایم.

ابریشم

مجتمع تازه تاسیسی که دارای فروشگاه های مختلفی هستند اعم از لوازم ارایشی بهداشتی،پوشاک،لوازم برقی،مواد غذایی و ...

صدف

بازار لوکس و بزرگی که طبقه بالای آن مرکز موبایل چابهار می باشد که قیمت های مناسبی دارند .

طبقه همکف هم فروشگاه هایی از قبیل ابزار آلات،پارچه فروشی،آرایشی بهداشتی،مواد غذایی و ... اجناس خود را با قیمت های مناسبی به فروش گذاشته اند.

پردیس

این مجتمع هم فروشگاه های زیادی را دارد که عمدتا در زمینه پوشاک فعالیت دارند و البته غرفه های بزرگی در زمینه فروش عینک های آفتابی و طبی فعالیت میکنند.

نکته مهمی که لازم به ذکر است این است که همیشه قبل از خرید مطمئن شوید که آیا جنس خریداری شده را میتوانید به راحتی از چابهار خارج ساخت یا اینکه نیاز به امور گمرکی دارد،تا در هنگام سفر به مشکل برنخورید.

عمدتا اجناسی از قبیل لوازم برقی بزرگ مثل تلویزیون،ماشین لباس شویی و از این دسته وسایل،پتو تعداد 10 عدد به بالا،چای  و اجناسی که مشخص شود برای تجارت خریداری شده است باید امورات کمرگی را انجام داد.

بازار اینترنتی و موفقیتی برای فروشنده، خریدار و صاحب بازار
  1396/08/22 
طی چند سال گذشته بازار اینترنتی (Online marketplaces) جای خود را در تجارت الکترونیک (E-commerce) باز کرده است. موفقیت بازار اینترنتی دیگر جای شک و شبهه ای ندارد. از همین رو بیشتر غول های تجارت الکترونیک به این عرصه وارد شده اند. شرکت هایی همچون آمازون (Amazon)، بست بای (Best Buy)، وال مارت (Walmart) و سیرز (Sears) نمونه های موفقی از بازار اینترنتی را در شبکه های گسترده خود راه اندازی کرده اند.

بازار اینترنتی مناسب چه کسانی است؟

مهم نیست یک شرکت تجاری کوچک، بزرگ یا خرده فروش هستید؛ بازار اینترنتی فرصتی استثنایی و تضمین شده برای موفقیت شماست. تجارت های موفق و پایدار دریافته اند که با رشد سرسام آور دنیای تکنولوژی دیگر جایی برای گریز نیست. موقع آن فرا رسیده که به تجارت خود رنگ امروزی تری ببخشند. این روند رو به رشد در کشور ما نیز بسیار محسوس است. هر روز شرکت های کوچک با استفاده از فضای اینترنت و تعداد چشم گیر مخاطبان، سعی در استفاده از این فضا را دارند. آنها می کوشند تا مشتریان بالقوه این محیط را، به مشتریان بالفعل خود تبدیل کنند.

از طرفی بازار اینترنتی برای افرادی که به دنبال خرید لوازم مورد نیاز از اینترنت هستند، فرصتی استثنایی است. پیشنهادهای متفاوت و مقایسه قیمت ها از سراسر جهان (یا کشور) چیزی نیست که بتوان به سادگی نادیده گرفت.

الگوی دقیق بازار اینترنتی

الگوی بازار اینترنتی

فروشگاه اینترنتی (Online shop) و بازار اینترنتی (Online marketplace) تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در فروشگاه اینترنتی شما تنها با یک شرکت و فروشنده طرف هستید. همه محصولات در تصاحب همان شرکت قرار دارند. تمامی کالاها در انبار شرکت یافت می شود و پس از سفارش برای شما ارسال خواهد شد.

بازار اینترنتی جایی است که فروشندگان متعدد اقدام به پیشنهاد محصولات خود به مشتریان می کنند. مشتریان پیشنهادهای متفاوت را بررسی کرده و محصول خود را سفارش می دهند. در این میان متصدی بازار اینترنتی کسی است که مشتری را به فروشنده متصل می کند. اتصالی که یک مثلث برد سه طرفه محسوب می شود. فروشنده محصول خود را به افراد زیادی عرضه می کند. خریدار قدرت انتخاب بالایی (از لحاظ کیفیت و قیمت) دارد. صاحب بازار اینترنتی نیز از معامله شکل گرفته سود خواهد برد.

 

دلایل موفقیت بازار اینترنتی

مزایای بازار اینترنتی

– تجارت های قدیمی هر روز به سمت اینترنتی شدن پیش می روند. شرکت های بزرگی همچون میسیز (Macy’s) و سیرز (Sears) در حال بستن فروشگاه های فیزیکی خود هستند. آنها می دانند که تجارت آنلاین روند فزاینده ای داشته و میزان هزینه ها در مقابل سود حاصل، قابل مقایسه با فروش فیزیکی نیست. هزینه پایین فروش آنلاین طعمه چربی به نظر می رسد. از طرفی تعداد مخاطبان اینترنتی به مراتب بیشتر از مخاطبان حقیقی است.

– افزایش مشتریان یکی دیگر از مزیت های بازار اینترنتی است. شاید شما فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشید. فروشگاه فیزیکیتان نیز پابرجاست. از سوی دیگر محصولات شما در وب سایتی به نمایش در می آید که مخاطبان بسیاری دارد. ایده جالبی به نظر می رسد. وبسایت amazon.com در فوریه ۲۰۱۴ تعداد ۱۲۴٫۶۳۲٫۱۱۳ بازدیدکننده خالص داشته است. این یعنی یک آمار خیره کننده برای شرکتی که در ابتدای مسیر خود قرار دارد و قصد فروش محصولات خود را در شرکت بزرگی همچون آمازون در سر می پروراند.

– نیازی به هزینه فراوان برای تبلیغات و جذب مخاطب نیست. بازار اینترنتی جایی است که صاحبان آن، از معامله شما سود می برند. همین عامل باعث می شود برای جذب مشتری و تبلیغات هزینه فراوانی داشته باشند. شما در همان ابتدای ورود، بدون دادن هزینه به مشتریان فراوانی دسترسی دارید.

عوامل موفقیت بازار اینترنتی

– روحیه رقابت، مهمترین مزیت بازار اینترنتی است. در بازار اینترنتی رقابت برای فروش بهتر باعث می شود همه نفع ببرند. فروشندگانی که محصولات باکیفیت در اختیار مشتریان بگذارند آمار فروش بهتری خواهند داشت. نمره محصولاتشان بالا می رود؛ در نهایت با دیدگاه مخاطبان خوشنود، سود بیشتری عایدشان خواهد شد. از طرفی مشتریان نیز از این رقابت برای کیفیت بهتر و قیمت پایین تر خوشنود می شوند.

– معمولاً گستره محصولات بازار اینترنتی به نسبت فروشگاه اینترنتی بسیار بیشتر است. از آنجایی که صاحب بازار لازم نیست برای تأمین این محصولات هزینه کند، تعداد محصولات عرضه شده، هر روز افزایش می یابد. این مسأله در نهایت به نفع مشتری تمام خواهد شد.

به نظر می رسد هر روز با گسترش تجارت الکترونیک فضای رقابت گسترده تر می شود. کافی است بخشی از الگوی تجاری خود را به بحث آنلاین اختصاص دهید. البته اگر می خواهید در کوران رقابت نفس گیر تجارت فردا عقب نمانید.


نظرات کاربران
ارسال نظر